Scandinavian Photo använder cookies, genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du detta.
Till kassan
Fyndhörna

Företagsförsäljning


















Företagsförsäljning Scandinavian Photo

Scandinavian Photo har lösningarna som passar dig och ditt företags behov! Scandinavian Photos Procenter och B2B-avdelning riktar sig helt och hållet till den professionella marknaden (privata och publika företag samt yrkesfotografer) inom foto, video, ljud, ljus och allt däromkring. Vi erbjuder djup kunskap och erfarenhet inom professionella tekniska helhetslösningar och produktförsäljning. Vill ni exempelvis ha hjälp att utrusta en fotostudio, utforma videolösningar för streaming, hyra utrustning eller fotostudio, köpa ljudutrustning, kameror, optik, tillbehör, support etc. så finner ni allt detta och mycket mer i vårt breda produkt- och tjänsteutbud. 

Vi erbjudander bland annat följande lösningar:

  • Produktförsäljning och rådgivning
  • Tekniska helhetslösningar
  • Uthyrning av hårdvara och fotostudio
  • Finansieringslösningar
  • Installationsuppdrag
  • Professionella printlösningar
  • Support och service

 

Centrala kontaktpersoner B2B

B2B-telefonorder/Återförsäljare
Roland Seitl
roland.seitl@scandinavianphoto.se
036-37 68 26

Försäljning Pro Video/Upphandlingar
Johnny Helgesson
johnny.helgesson@scandinavianphoto.se
0760-22 60 10

    Regional B2B-försäljning

    Västra Sverige
    Tomas Broberg – Account Manager
    tomas.broberg@scandinavianphoto.se
    0709-22 83 32

    Södra Sverige
    Jonas Westring – Account Manager
    jonas.westring@scandinavianphoto.se
    0723-76 29 54

      Procenter Stockholm

      Prosäljare Foto
      Rolf Axbom
      rolf.axbom@scandinavianphoto.se
      08-519 062 23

      Joakim Viking (Föräldraledig)
      joakim.viking@scandinavianphoto.se
      08-519 062 22

      Fredrik Maxe
      fredrik.maxe@scandinavianphoto.se
      08-519 062 26

      Susanne Holm
      susanne.holm@scandinavianphoto.se
      08-519 062 21

      Prosäljare Video/Foto
      Valdemar "Valle" Wennström
      valle.wennstrom@scandinavianphoto.se
      08-519 062 25

      Prosäljare Video
      Richard Sandberg - Teknisk videoförsäljning
      richard.sandberg@scandinavianphoto.se
      08-519 062 29

      Ansvarig hyra
      Noa Håkansson
      noa.hakansson@scandinavianphoto.se
      08-519 062 27

        Procenter Malmö

        Prosäljare Foto/Video/Hyra
        Tore Grönlund
        tore.gronlund@scandinavianphoto.se
        040-691 66 67

        Prosäljare Foto/Video
        Fredrik Jörgensen
        fredrik.jorgensen@scandinavianphoto.se
        040-691 66 67

          Procenter Mölndal

          Prosäljare Foto/Print
          Kent Waldenström
          kent.waldenstrom@scandinavianphoto.se
          031-706 83 37

          Prosäljare Foto/Hyra
          Görgen Persson
          gorgen.persson@scandinavianphoto.se
          031-706 83 35

          Prosäljare Video
          Victor Johansson
          victor.johansson@scandinavianphoto.se
          031-706 83 38

            Hyr din utrustning av oss

            Har du inte den utrustning du behöver kan du alltid hyra den hos oss. Välj ur ett brett utbud av produkter från fotobranschens ledande leverantörer.

            Se vårt hyrsortiment här!

              https://www.scandinavianphoto.se/tema/1021589882/foeretagsfoersaeljning

              Vi reserverar oss för eventuella fel i texter och på bilder samt slutförsäljning och orimliga prisfel.
              Sitemap (xml)