Det verkar som att du använder en gammal webbläsare, det kan göra att allt inte fungerar eller ser ut som det borde.

Företagskunder

Vi hittar de bästa lösningarna för dig och ditt företag!

Scandinavian Photo har lösningarna som passar dig och ditt företags behov! Scandinavian Photos Procenter och företagsförsäljning riktar sig helt och hållet till den professionella marknaden (privata och publika företag samt yrkesfotografer) inom foto, video, ljud, ljus och allt däromkring. Vi erbjuder djup kunskap och erfarenhet inom professionella tekniska helhetslösningar och produktförsäljning. Vill ni exempelvis ha hjälp att utrusta en fotostudio, utforma videolösningar för streaming, hyra utrustning eller fotostudio, köpa ljudutrustning, kameror, optik, tillbehör, support etc. så finner ni allt detta och mycket mer i vårt breda produkt- och tjänsteutbud. 

Vi erbjuder bland annat följande lösningar:

  • Produktförsäljning och rådgivning
  • Tekniska helhetslösningar
  • Uthyrning av hårdvara och fotostudio
  • Finansieringslösningar
  • Installationsuppdrag
  • Professionella printlösningar
  • Support och service

Kontakta oss idag för att få hjälp att hitta de rätta lösningarna för ert företag!

Foretagskunder_centrala-kontaktpersoner.jpg

Centrala kontaktpersoner

Försäljning Pro Video/Upphandlingar
Johnny Helgesson
johnny.helgesson@scandinavianphoto.se
0760-22 60 10

B2B-telefonorder/Återförsäljare
Roland Seitl
roland.seitl@scandinavianphoto.se
036-37 68 26

Foretagskunder_regionala-kontaktpersoner.jpg

Regional företagsförsäljning

Västra Sverige
Tomas Broberg – Account Manager
tomas.broberg@scandinavianphoto.se
0709-22 83 32

Södra Sverige
Jonas Westring – Account Manager
jonas.westring@scandinavianphoto.se
0723-76 29 54

Östra Sverige (Stockholm)
Fredrik Haneryd – Account Manager
fredrik.haneryd@scandinavianphoto.se
0766-97 23 90

Foretagskunder_hyra.jpg

Hyr din utrustning av oss!

Har du inte den utrustning du behöver kan du alltid hyra den hos oss. Välj ur ett brett utbud av produkter från fotobranschens ledande leverantörer.

Hyrsortiment Stockholm

Hyrsortiment Mölndal

Hyrsortiment Malmö

Foretagskunder_procenter-stockholm.jpg

Procenter Stockholm

Ansvarig Procenter
Fredrik Maxe
fredrik.maxe@scandinavianphoto.se
08-519 062 26

Prosäljare Foto
Rolf Axbom
rolf.axbom@scandinavianphoto.se
08-519 062 23

Prosäljare Foto
Susanne Holm
susanne.holm@scandinavianphoto.se
08-519 062 21

Prosäljare Video
Valdemar "Valle" Wennström
valle.wennstrom@scandinavianphoto.se
08-519 062 25

Prosäljare Video/Streaming
Richard Sandberg - Teknisk videoförsäljning
richard.sandberg@scandinavianphoto.se
08-519 062 29

Ansvarig hyra
Joakim Viking 
joakim.viking@scandinavianphoto.se
08-519 062 27

Foretagskunder_procenter-malmo.jpg

Procenter Malmö

Prosäljare Foto/Video/Ansvarig hyra
Tore Grönlund
tore.gronlund@scandinavianphoto.se
040-691 66 67

Prosäljare Foto/Video
Fredrik Jörgensen
fredrik.jorgensen@scandinavianphoto.se
040-691 66 67

Foretagskunder_procenter-molndal.jpg

Procenter Mölndal

Prosäljare Foto/Print
Kent Waldenström
kent.waldenstrom@scandinavianphoto.se
031-706 83 37

Prosäljare Foto/Ansvarig hyra
Görgen Persson
gorgen.persson@scandinavianphoto.se
031-706 83 35

Prosäljare Video
Anton Eriksson
anton.eriksson@scandinavianphoto.se
031-706 83 38

Scandinavian Photo använder sig av cookies för att sajten ska fungera bättre för dig som användare. Om du inte accepterar användandet av cookies kan du enkelt stänga av det i inställningarna för din webbläsare. Dock kan det medföra att vissa funktioner på sajten inte fungerar som de ska.